Siding Gizli Vida Cephe Paneli-PUR

ÜRÜN DETAYI

Panel Dolgu Kalınlığı: Min 40 / Max 150 mm

Yangın Sınıfı:PUR/PIR(B2/B1)

Üretilebilen Boy: Min 2000 mm / Max 15000 mm

Üretilebilen Genişlik: 1000 mm

Metal Kalınlıkları Min: Min 0,40 mm / Max 1,00 mm

Dolgu Materyali:POLİÜRETAN(38-40kg/m3)

Siding cephe paneli alt ve üst kaplaması boyalı galvaniz sac ve ortası poliüretan dolgudan oluşan dekoratif cephe panelleridir. Form itibari ile siding görünümlü yapıya sahip sistemlerdir. Siding cephe panelini sabitlemek için kullanılan matkap uçlu vida lambiri sistem içerisinde gizlenmiş olur. Yatay ve dikey montajı yapılabilen siding cephe paneli montajı kolay ve uzun ömürlü sandviç paneldir.
Günümüz çağında gelişen teknoloji ve makine parkurunun imkan verdiği ölçüde üretilebilen yeni ürünler arasında yerini almayı başarmış siding cephe panelleri fabrika binalarının cephelerini yeniden dizayn eden modern yapıya sahiplerdir.

Poliüretan dolgulu siding cephe panelleri diğer panellerde olduğu gibi sıvı poliüretanın genleşmesi ile oluşan sandviç cephe paneli sistemleridir. Yatay ve dikey montajı yapılabilen siding cephe panelleri diğer cephe panellerinde olduğu gibi bağlantı için atılan vidayı gizleme yeteneğine sahiptir.

Siding formun verdiği özel açılar gün ışığını farklı yansıtarak yapının göz kamaştırıcı bir özelliğe bürünmesini sağlar. Siding form aynı zamanda görüntüden ziyade sandviç panel sisteme formu itibari ile sağlamlık kazandırır. Bu sağlamlık dış yüzeydeki kıvrımların keskin dönüşler sağlaması sayesinde olmaktadır. Yüzeye dik gelen kıvrımlı yapısı sayesinde daha fazla rüzgar yüküne karşı koyabilmektedir.

Montaj esnasında diğer panellerden farklı yüzey formuna sahip olması nedeni ile aksesuar kullanımına dikkat edilmelidir. Aksesuar elemanları siding yüzeyin boşluğuna gelecek şekilde ölçü alınmış ise montaj zorlaşır ve aynı zamanda kullanılan aksesuarın düzgünlüğü bozulur.

Siding panel adını geçmişte kullanılan siding plastik cephe kaplamalarına benzemesi sonucunda almıştır. Geçmişte tek kat plastik olarak üretilebilen siding form günümüz teknolojisi sayesinde izolasyon yeteneği olan sandviç panel şeklinde üretilebilmektedir. Estetik ve mimari görünümü olan favori ürünler arasında yerini almasını sağlamıştır.

Size yardımcı olabilir miyiz?

Sizlere daha etkili bir şekilde yardımcı olabilmemiz ve sunduğumuz hizmetler hakkında daha detaylı bilgi almanız için;

Ürünlerimiz hakkında bilgi almak veya sorularınız var ise