Çelik Konstrüksiyon

Tüm taşıyıcı sistemlerin çelikten üretildiği, özellikle deprem tehdidi taşıyan coğrafi bölgelerde tercih edilen, çoğunlukla fabrika binaları, hangar, spor tesisleri, depo ve atölyelerde kullanılan, geniş açıklıklara ve yüksekliğe sahip çelik yapı sistemidir.

Çelik Yapı Sistemleri, özellikle yüksek maliyetleri ve uzun süreli yapım aşamalarından dolayı betonarme ve ahşap yapı sistemlerine alternatif ve uzun yıllardır tüm dünyada kullanılan yapı sistemleridir. Çelik Yapı Sistemlerinde amaç, düşük maliyetle, başta deprem gibi doğal afetlere karşı, güvenli , konforlu ve dört mevsim kullanılan konutlar üretmektir.

Çelik, maliyeti uygundur. Ön üretimli, fabrikasyon taşıyıcı elemanlar, düşük fiyata yüksek kalite sağlamakta ve inşaat süresini çok kısaltmaktadır. Çelik, taşıma kapasitesinin ağırlığına oranı en yüksek olan malzemedir. Çeliğin yüksek taşıma kapasitesi sayesinde çelik yapı elemanları, daha küçük kesit ve ölçülerde, daha hafif ve mükemmel kalitelerde üretilmektedir.

C Profil

C profil ürünleri değişik bir çok sektörde farklı amaçlar için tercih edilebilir. Bu sektörlerin başında inşaat, çelik yapı, hafif çelik yapı, otomotiv, elektrik-elektronik, metal eşya, enerji, v.b. sektörleri gelmektedir.

C profiller endüstriyel yapılarda ve çelik binalarda taşıyıcı ya da yardımcı eleman olarak tercih edilebilmektedir. Bu profiller; CEE profil, C profil, CC profil, C aşık profili, C kuşak profili, çatı profili, cephe profili, hafif çelik yapı profili, çelik konstrüksiyon profili, ağır çelik bina profili, delikli C profili, çekme C profili, Özel imalar yapı profili, çelik bina profili, prefabrik yapı profili, özel imalat C profili, prefabrike bina profili, karkas profili, makas profili, çelik çatı profili v.b. isimler altında kullanılmaktadır.

C profiller sırt sırta montaj edilerek taşıyıcı kolon, taşıyıcı kiriş veya örme makas şeklinde tercih edilebilir. Bununla birlikte aşırı yüklere maruz kalan ağır çelik endüstriyel yapılarda taşıyıcı ürün olarak tercih edilebildiği gibi yardımcı ürün olarak aşık, kuşak ve cephe profili olarak ta tercih edilebilir. Hafif çelik binalar, depolar, hangarlar ve hayvan barınakları gibi endüstriyel olmayan çelik yapılarda taşıyıcı kolon, kiriş ve çatı makası olarak kullanılmaktadır.

Müşteri odaklı yaklaşımıyla, çelik profil fiyatları hususunda avantaj sağlayan Alpina Grup, paketleme ve lojistik hizmetleri ile de her zaman müşterilerine üstün hizmet sağlamayı ilke edinmiştir.

Çelik profil çeşitlerinde toplam kalite yönetimi anlayışı ile üretim gerçekleştiren Alpina Grup, alanında uzman ekibi ile değerli müşterilerinin çözüm ortağı olmaktadır.

Teknoloji Noktası sloganı çerçevesinde her zaman en üstün ve en yeni teknolojileri takip eden ve bunları üretimden satış sonrasına kadar her alanda uygulayan Alpina Grup, müşterilerinden gelen talepler doğrultusunda, projenin gereksinimlerine göre istenilen ölçülerde çapaksız kesim, ve istenilen ölçü ve eksende çapaksız delik delme işlemlerini çelik profil çeşitleri ile gerçekleştirmektedir.

Dış Cephe Kaplama

Dış cephe kaplama konusunda faaliyetlerini sürdüren Alpina Grup, firmalara projelerinde, cephe paneli ve trapez sistemleri ile çözüm sunmaktadır.

Dış cephe kaplamaları konutlara zarar veren yağmur, rüzgar, kar, güneş gibi dış hava koşullarına karşı etkin bir koruma sunarken aynı zamanda estetik olarak binanın mimari tarzını tamamlamak için de kullanılır. Dış cephe kaplaması ses iletimi en aza indirirken, ısı ve su yalıtımı da sağlayarak binanın ömrünü de uzatır.

Kaplama malzemeleri genellikle binanın tasarım ve estetik görünümüne uygun olarak seçilir ve uygulanır. Sanayi tesislerinde çoğunlukla cephe profili ve trapez sac sistemleri tercih edilmekte olup, Alpina Grup her iki tercihte de yılların vermiş olduğu bilgi birikimi ve tecrübe ile projelere değer katar.

Çatı Kaplama

Çatı kaplama sistemleri üzerinde yılların tecrübesine sahip olan Alpina Grup, kaliteli hizmeti sayesinde çatı kaplama sektöründe lider firmalar arasına adını yazdırmıştır.

Binaların veya genel adıyla yapıların kar, yağmur gibi dış etkenlerden korunması, ısı yalıtımının sağlanması amacı ile yapılan uygulamalara çatı kaplama denir. Kullanılan kaliteli çatı kaplama malzemeleri, binanın uzun ömürlü olması ve içerisindeki yaşamın sağlıklı olarak devam ettirilmesi açısından oldukça önemlidir.

İmza attığımız başarılı projeler ile başarısını kanıtlayan Alpina Grup, Türkiye’de birçok bölgede çatı panel sistem çözümleri ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

Call Now ButtonHEMEN ARA / CALL NOW