Micro Hadveli Gizli Vida Cephe Paneli-PUR

ÜRÜN DETAYI

Panel Dolgu Kalınlığı: Min 40 / Max 150 mm

Yangın Sınıfı:PUR/PIR(B2/B1)

Üretilebilen Boy: Min 2000 mm / Max 15000 mm

Üretilebilen Genişlik: 1000 mm

Metal Kalınlıkları Min: Min 0,40 mm / Max 1,00 mm

Dolgu Materyali:POLİÜRETAN(38-40kg/m3)

Gizli vidalı poliüretan dogulu cephe paneli form itibari ile lanbiri sisteme sahiptir. Cephe kaplama panelleri arasında en yaygın kullanılan sandviç panellerdir. Micro hadve ve balık sırtı üretimi yapılan cephe panelleri kalınlık ve renk olarak faklı özelliklerde üretimi yapılabilir. kalınlık arttıkca taşıma kapasitesi ve ısı izolasyonu artar.

Poliüretan dolgulu standart cephe panelleri yatay ve düşey montajları yapılabilmektedir. Dikeyde 16 m ye kadar yatayda ise sınırsız ekle kaplama yapılabilmektedir. Montaj esnasında yatay ve dikey kaldırma aparatları farklıdır. Yatay montaj dikey montaja oranla daha basit olabilmektedir.

Poliüretan dolgulu cephe panelleri montaj vidasını gizleyen yapısı sayesinde birbiri üzerine lanbiri şeklinde geçerek vidaların gizlenmesini sağlar. Montaj vidaları matkap uçlu lokma başlı vidalar sayesinde olur. Özel projelere göre vida çapının isteğe göre kalınlaştırılması mümkündür. Kalınlaşan vida çapı sayesinde vidanın yük taşıma kapasitesi artmaktadır.

Poliüretan dolgulu cephe sandviç panelleri yüzeyini kaplayan boyalı metalin rulo halindeyken farklı renk tonlarında özel olarak boyatılması sonucunda fabrika bina cephelerini farklı renkler yapılması mümkündür. Gelişen teknoloji sayesinde düşük m2lerinde bile boyatabildiği günümüzde yapıların renklendirilmesi kolay hale gelmiştir.

Cephe panellerinde metal kalınlıkları farklılık göstermektedir. Bu farklılıkları belirleyen etmelerin başında projenin gereksinimleri oluşturmaktadır. Projede yapıda kullanılan cephe aşık aralıkları panelin metalinin kalınlığını etkilen faktörler arasında yer almaktadır. Cephe aşıkları aralıkları fazla ise panel metal kalınlığında arttırılması gerekmektedir. Metal kalınlığı arttıkça panelin rüzgar yüküne karşı koyma yeteneği artar.

Cephe panellerinde mukavemeti arttırmak sadece sac kalınlıklarının arttırılması ile olmaz. Poliüretan dolgunun artması da panel mukavemetini arttıracaktır. Poliüretan dolgu kalınlığı projenin ihtiyaç duyduğu ısıl değerlerin korunmasının planlarına göre belirlenebilir.  Metal ve poliüretanın hangi ölçülerde kalınlaştırıp inceltileceği bilgisi proje mühendisleri ve panel üreticilerinin karşılıklı anlaşmasıyla belirlenecek bir durumdur.

Poliüretan dolgulu cephe panelleri geçmiş zaman içerisinde kabarmaların olduğu durumlar gözlenmiştir. Bu kabarmalar güneşin ısıttığı panel yüzeyinin poliüretanın içerisinde bulunan gazın basıncını artırarak metale baskı uygulaması durumunda oluşmaktadır. Üreticiler bu durumun önüne geçmek için poliüretan üretim hattında kabarmadan önce özel güçlü yapıştırıcıların laminasyonu geliştirmişlerdir. Bu özel yapıştırma durumu sayesinde poliüretan içerisindeki gazın basıncına karşı karşı koyarak cephe paneli yüzeylerinin kabarması önlenmiş durumdadır. Uzun yıllar yapısını bozmadan görüntüsünü koruyabilmektedir.

size yardımcı olabilirmiyiz?

sizlere daha iyi yardımcı olabilmemiz adına ve sunduğumuz hizmet hakkında daha geniş kapsamlı bir bilgi sahibi olmak isterseniz;

Ürünlerimiz hakkında bilgi almak veya sorularınız var ise

Call Now ButtonHEMEN ARA / CALL NOW