Gizli Vida Taşyünü Cephe Paneli

ÜRÜN DETAYI

Panel Dolgu Kalınlığı: Min 40 / Max 150 mm

Yangın Sınıfı: Taşyünü (A1)

Üretilebilen Boy: Min 2000 mm / Max 15000 mm

Üretilebilen Genişlik: 1000 mm

Metal Kalınlıkları Min: Min 0,40 mm / Max 1,00 mm

Dolgu Materyali:TAŞYÜNÜ (100kg/m3)

Taşyünü dolgulu cephe paneli form itibari ile çift kilit özelliğine sahiptir. Bu yapı sayesinde zamanla tasyünü materyalinin metalden ayrılması ve metalin sarkması önlenmiş olur. A1 yangın dayanımı sayesinde yangına dayanım gösterir. Yangın riski yüksek yapıların cephe kaplamasında kullanılan taşyünü dolgulu sandviç panel cephe sistemleridir.

Taşyünü cephe paneli taşyünü dolgulu itibari ile yanmaz panel olarak ta isimlendirilebilir. Taşyünü cephe paneli yangın riski fazla olan depo, antrepo, fabrika, bölme gibi alanlarda çok sık tercih edilen cephe kaplama panelleri olarak kullanılırlar.

Taşyünü cephe paneli A1 yangın sınıfı içerisinde yer alır. Kalınlık ve metal özellikleri değiştikçe yangına karşı koyma dayanımlarıda farklılık gösterecektir. Örneğin panel arasında kullanılan taşyünü dolgulu kalınlaştıkça yangına karşı koyma süresi oldukça fazla olcaktır. 120 cm panel kalınlığı olan taşyünü cephe panelinin yangına karşı koyma süresi 120 dk dan daha fazladır.

Yangına karşı koyabilen cephe kaplama ürünleri bir yangın anında yanmadığı için yangının yayılma durumunu engeller. Yangın sırasında duman salınımı olmadığı için ortamda oluşan dumana katkıda bulunmaz. Bu sayede insanların tahliyesi kolaylaşır ve dumandan etkilenme durumun önüne geçmiş sayılır.

Taşyünü cephe paneli bazı fabrika binalarında yangın duvarı olarak kullanılmaktadır. Yangın riski yüksek olan bir fabrika alanının etrafınının bu ürünler ile kaplanması sonucunda yangın durumunu hapsetmiş olur.

Taşyünü cephe panelleri sigorta şirketleri tarafından tercih edilen bir üründir. Bu sayede sigorta şirketleri fabrikanızı sigortalama yaparken taşyünü cephe kaplamanın durumunu göz önünde bulundurarak daha az maliyetler çıkarabilmektedir. Bu durum taşyünü cephe panelinin yangın durumlarını önleyici bir etkisi olduğu içindir.

Cift kilit yapısı sayesinde birbirine lambiri olan taşyünü cephe paneli vidalandığında ayrılmadan, bozulmadan uzun yıllar yapısını koruyabilen bir üründür. Taşyünü cephe panelini tutturmak için atılan vidayı gizleyebilen yapısı sayesinde vidalar dışarıdan görünmezler.

size yardımcı olabilirmiyiz?

sizlere daha iyi yardımcı olabilmemiz adına ve sunduğumuz hizmet hakkında daha geniş kapsamlı bir bilgi sahibi olmak isterseniz;

Ürünlerimiz hakkında bilgi almak veya sorularınız var ise

Call Now ButtonHEMEN ARA / CALL NOW