Gizli Vida Sinus Cephe Paneli-PUR

ÜRÜN DETAYI

Panel Dolgu Kalınlığı: Min 50 / Max 150 mm

Yangın Sınıfı:PUR/PIR(B2/B1)

Üretilebilen Boy: Min 2000 mm / Max 15000 mm

Üretilebilen Genişlik: 1000 mm

Metal Kalınlıkları Min: Min 0,40 mm / Max 1,00 mm

Dolgu Materyali:POLİÜRETAN(38-40kg/m3)

Tam sinüs cephe paneli form itibari ile sinüs yapıdadır. Ortası poliüretan dolgu ve alt üst kaplaması boyalı galvaniz sacdan oluşan sandviç panel sistemleridir. Yatay ve dikey montajı yapılan tam sinüs cephe paneli yapıların modern bir görünüme bürünmesini sağlar. Cephe panelleri arasında en yeni sistemler arasındadır.

Rol formlarda sinüs şeklini alan boyalı sac sıvı poliüretanın enjekte edilmesiyle fırında son halini alır. Sadece poliüretan dolgulu olarak üretilebilen tam sinüs cephe panelleri birbiri lambrilerinin içerisine geçmektedir. Poliüretan yoğunluğu max 38 kg/m3 yoğunluğunda olabilmektedir. Lambiri sistem arasında yer alan boşlum kısmında montaj vidası gizlenmiş olur. Bu sayede montaj esnasında kullanılan vidalar dışarıdan görünmez. Montaj vidalarının dışarıdan görünmemesi sayesinde pürüzsüz bir yüzey elde edilmiş olur.

Poliüretan dolgulu sinüs cephe panelleri birbiri üzerine montaj edilir. Bu sayede cephe kaplamalarında kesintisiz bir sinüs formu sağlanmış olur. Dış metal yüzeyin ral kartelasında yer alan renkler ile boyatılabilmektedir. Cephe kaplamalarında farklı renk kombinasyonlarında kullanılabilmektedir. Farklı renk kombinasyonları yapının cephesinde kişiye özel bir görünüm sağlamış olur.

Mimari çalışmalarda en çok tercih edilen sinüs formu cephe panellerinde aksesuar formları panel özelliğine göre özel olarak üretilebilmelidir. Form itibari ile girintili çıkıntılı bir yüzeyinin olması sebebi ile kullanılacak akksesuarlarda uygun olmayan ölçü ve şekiller sebebiyle düzgün montaj yapılamayabilir. Ya da montajı yapılan aksesuarın panel formuna uygun olmadığı durumlar olabilir. O yüzden kullanılacak tamamlayıcı aksesuar sistemleri şekil ve ölçü olarak özen gösterilmesinde fayda vardır.

Sinüs cephe panelleri diğer cephe panellerinde olduğu gibi istenilen dolgu kalınlıklarında üretilebilmektedir. Panel dolgu kalınlığı arttıkça sinüs cephe panelinin cephe kuvvetlerine karşı koyma yeteneği de artmaktadır. Dolgu kalınlığının yanı sıra form itibari ile sinüs şekli panele sağlamlık kazandıran etkenlerden biridir. Sinüs form çatı panellerindeki hadvelerinin yaptığı etki gibi taşıma kapasitesini attırmaktadır. Bu sayede cephe yüzeyinde kullanılacak kuşakların daha az kullanılmasını sağlar. Bu durum yapıya hem hafiflik hem de ekonomi sağlamaktadır.

Sünüs cephe panelinin poliüretan dolgu kalınlığında olduğu gibi dış yüzeyinde kullanılan metal kalınlıklarında kişiye ve proje özel olarak üretilebilmektedir. Yüzey metal kalınlığı arttıkça taşıma kapasitesi artmakta ve en önemlisi sandviç panelin ömrünü arttırmaktadır. Sandviç panel ömrü
Metal kalınlığı ile doğru orantılıdır. Çünkü kalın metalin paslanıp işlevsiz hale gelmesi ince metal den daha uzun sürer. Bu sebepten kalın metal yüzey kullanılan sandviç paneller daha uzun ömürlüdürler diyebiliriz.

size yardımcı olabilirmiyiz?

sizlere daha iyi yardımcı olabilmemiz adına ve sunduğumuz hizmet hakkında daha geniş kapsamlı bir bilgi sahibi olmak isterseniz;

Ürünlerimiz hakkında bilgi almak veya sorularınız var ise

Call Now ButtonHEMEN ARA / CALL NOW