Gizli Vida Eps Cephe Paneli

ÜRÜN DETAYI

Panel Dolgu Kalınlığı: Min 40 / Max 150 mm

Yangın Sınıfı:EPS (B2)

Üretilebilen Boy: Min 2000 mm / Max 15000 mm

Üretilebilen Genişlik: 1000 mm

Metal Kalınlıkları Min: Min 0,40 mm / Max 1,00 mm

Dolgu Materyali:POLİÜRETAN (16kg/m3)

EPS dolgulu cephe paneli çift kilit özelliği sayesinde  sağlam yapıya sahiptir. Eps dolgulu cephe paneli cephe kaplamalarında kullanılan en ekonomik sandviç panel cephe kaplama sistemleridir. B1 yangın dayanımı sayesinde yangına karşı poliüretan dolgulu panelden daha faydalıdır. istenilen kalınlıklarda üretimi yapılabilmektedir.

Eps dolgulu cephe panelleri cephe panelleri arasında kullanılan en ekonomik cephe kaplama ürünleri arasında yer almaktadır. Ekonomik olmasının sebebi ise ortasında kullanılan eps dolgudur. Eps pisyasada çokça kullanılan strafor köpük olarak anılan ürünler dir. Eps oldukça sağlıklı zehirli gaz salınımı olmayan izolasyon ürünleridir. Orta ksımda yer alan eps dolgun yoğunluğu 16kg/m3 tür. Bu özelliğin panele kazandırdığı hafiflik sayesinden sandviç panel m2 birim ağırlığı daha hafiftir.

Diğer cephe panellerinde olduğu gibi eps dolgulu cephe panelleride gizli vidalama özelliğine sahiptirler. Paneller lambiri edildiklerinde tutturmak için kullanılan vidalar gizli kalırlar. B1 yangın dayanımı özelliği sayesinde poliüretan türevi olan b1 yangın sınıfı pır dolgu yerine kullanılabilir. Pır dolgudan oldukça ucuz olan eps bazı yapı kaplama çözümlerine uygun çözümler sunar.

Eps cephe kaplama paneli üretim hattında fırınlama yapılmasına gerek yoktur. Eps bloklarının uygun kalınlıklarda kesilerek panel sacı arasına özel yapışkanlar ile yapıştırılırlar. Uzun vadede ayrılma veya çözünme gibi durumlar yaşanmaz, diğer poliüretan dolgulu panellerde olduğu gibi uzun ömürlüdürler.

Size yardımcı olabilir miyiz?

Sizlere daha etkili bir şekilde yardımcı olabilmemiz ve sunduğumuz hizmetler hakkında daha detaylı bilgi almanız için;

Ürünlerimiz hakkında bilgi almak veya sorularınız var ise