Gizli Vida Desensiz Cephe Paneli-PUR

ÜRÜN DETAYI

Panel Dolgu Kalınlığı: Min 40 / Max 150 mm

Yangın Sınıfı:PUR/PIR(B2/B1)

Üretilebilen Boy: Min 2000 mm / Max 15000 mm

Üretilebilen Genişlik: 1000 mm

Metal Kalınlıkları Min: Min 0,40 mm / Max 1,00 mm

Dolgu Materyali:POLİÜRETAN(38-40kg/m3)

Desensiz cephe paneli form itibari desensizdir. Alt ve üst yapısı boyalı galvaniz saclardan, ortası poliüretan dolgudan oluşur. Lambiri sistem sayesinde paneli sabitlemek için kullanılan vidalar gizlenmiş olur. Desensiz görünümü sayesinde yapılara kompozit kaplama gibi görüntü saplamaktadır. Istenilen boy ve renklerde üretilebilirler.

Desensiz cephe panelinin en büyük özelliği yüzeyinin çizgisiz olmasıdır. Yüzeyinin çizgisiz olması kompozit bir görüntü sağlamaktadır. Kompozit kaplaması yapılan cephelerde kullanılabilir. Diğer kompozit kaplamalara göre en önemli özelliği izolasyon dolgusudur. Kaplaması yapılacak cephe yüzeyine ayriyeten izolasyon kaplamasına gerek kalmamaktadır. İstenilen renklerde üretimi yapılabilmektedir.

Desensiz cephe panelleri temiz oda oluşturulmasında sık kullanılan kaplama ürünleri arasında yer alır. Temiz oda oluşturulacak alanın tavan ve duvarları desensiz cephe paneli kullanılmaktadır. Temiz odalarda kullanılmasının en önemli özelliği desensiz bir yüzey olması. Desensiz yüzey sayesinde anti bakteriyel zemin oluşturulmuş olmaktadır. Desensiz yüzeyin temizlenmesinde kolay olmaktadır. Panel birleşim noktalarının anti bakteriyel silikonlar ile doldurulması sayesinde tam pürüzsüz yüzey elde edilir.

Desensiz sandviç cephe paneli diğer cephe panellerinden farklı olarak daha kalın metallerin kullanılmasında fayda vardır. Kalın metal desensiz yüzey olması sebebi ile poliüretandaki ufak hataları yüzeye vurmasını engeller. Cephe sandviç panellerinde çizgilerin yapılmasının en büyük nedenlerinde biri daha ince metallerle daha pürüzsüz bir yüzey elde etmek içindir. Çizgiler sayesinde metal yüzey mukavemet sağlar ve bu sayede poliüretandaki dalgalı yüzeyi dış metale vurması engellenir. Bu sebeple desensiz panel tercih edilirken desensiz yüzey metalinin normal panellerden daha kalın seçilmesinde fayda vardır.

Size yardımcı olabilir miyiz?

Sizlere daha etkili bir şekilde yardımcı olabilmemiz ve sunduğumuz hizmetler hakkında daha detaylı bilgi almanız için;

Ürünlerimiz hakkında bilgi almak veya sorularınız var ise