52/992 BETON ALTI TRAPEZ

52/992 beton altı trapez formu, komposit yapılarda beton ve çelik arasında bütünlük sağlamak için kullanılan en uygun formlardan biridir. Beton tasarrufu ve yüksek dayanıklılık sağlar. Galvanizli sacdan, 0,70 – 1,50 mm arası değişik kalınlıklarda üretilebilmektedir. Net kaplama alanı 992 mm ‘dir. İstenen boylarda kesilebilir. Maksimum boy 15 metredir.

ÜRÜN DETAYI

Kompozit Yapı Nedir?
Yapı Teknolojilerinde en sık kullanılan özellik farklı yapı malzemelerini birarada kullanabilmektir. Kompozit yapının en önemli özelliği beton ile çeliğin beraber kullanılmasıdır. Dünyadaki çelik + beton kompozit yapılarda yüksek gerilime ve esneklik özelliğine sahip çelik ile yüksek basınç mukavemeti ve korozyon direncine sahip betonun çeşitli kombinasyonları kullanılmakta ve uygulanmaktadır. Kompozit yapı yöntemi ile çelik ve betonun pozitif özelliklerini herhangi bir engel kalmadan birleştirmek mümkündür.

Yapılarda Saplama Kaynak Uygulamaları
Kompozit Yapı Sektörünün inşaat sektöründe önemli bir yeri bulunmaktadır. Binanın hava koşullarından bağımsız, hızlı montaj avantajı planan tarihten daha önce kullanıma geçmesine olanak sağlar. Geniş kolonlara ihtiyaç duyulmayan alanlarda, daha esnek kullanıma ve daha fazla kullanım alanına imkan verir. Kiriş boyutları betonarmeye göre düşük olduğundan geniş açıklıklara rağmen döşemelerin inceliği nedeniyle aynı yapı yüksekliği için daha fazla kat yapılmasına olanak sağlar.

Çelik + Beton Kompozit yapıların avantajları

  • Bina yüksekliğinin düşük olması maksimum kat olanağı sağlar.
  • Köprü taşıyıcı aralıklarının 40-80m arasında değişmesine izin verdiğinden daha ekonomik köprü yapımını sağlar.
  • Çelik taşıyıcı yapılar kolonsuz, duvarsız ve kesintisiz mekana izin verir.
  • Bina betonarmeye göre %40-50 daha hafiftir, buda daha az deprem yükü alması anlamına gelir.
  • Çelik yapılarda tesisat montajı kolay yapılır.
  • Binanın çelik kolonlarla yapılması yangına karşı büyük avantaj sağlar. Isı gövdeye yavaş yayılır.
  • Dünya normlarında test edilmiş ve onaylanmış bütünüyle kaynatılmış saplama ile beton ve çelik bir bütün halinde hareket eder. Buda bina güvenliğinde önemli rol oynar.
size yardımcı olabilirmiyiz?

sizlere daha iyi yardımcı olabilmemiz adına ve sunduğumuz hizmet hakkında daha geniş kapsamlı bir bilgi sahibi olmak isterseniz;

Ürünlerimiz hakkında bilgi almak veya sorularınız var ise

Call Now ButtonHEMEN ARA / CALL NOW