5 Hadve PVC Çatı Paneli-PUR Dolgulu

Panellerimiz form itibarı ile 5 hatveli olup, alt yüzü boyalı galvaniz sac, üst yüzeyi pvc membran ve poliüretan dolgulu çatı panelleridir. 1000 mm genişliklerde üretilebilen çatı paneli diğer çatı panellerinden farklı olarak sıcak hava ile yapıştırılan pvc membran barındırır..

ÜRÜN DETAYI

Panel Dolgu Kalınlığı: Min 40 / Max 150 mm

Yangın Sınıfı: B2-B1 (POLİÜRETAN-PIR)

Üretilebilen Boy: Min 2000 mm / Max 16000 mm

Üretilebilen Genişlik: 1000 mm

Metal Kalınlıkları Min: Min 0,40 mm / Max 1,00 mm

Dolgu Materyali: POLİÜRETAN-PIR (40kg/m3)

PVC memranlı çatı paneli alt kısmı 5 hadveli trapez sac ve üst tabakası PVC membrandan oluşur ortası genellikle poliüretan dolgulu olmaktadır. Kullanım alanları özellikle eğimi düşük çatı sistemleridir. Eğimi düşük çatı sistemlerinde kullanılan PVC memran çatı panelleri yağmur oluğu ve aksesuar sistemlerinden tasarruf etmesini sağlar.
Poliüretan dolgulu PVC membranlı çatı panelleri özellikle düşük eğimli uzay çatı sistemlerinde kullanılan çatı kaplama ürünlerden biridir.  PVC membranlı çatı panelleri üst yüzey yapısında bulundurduğu PVC mebran sayesinde su izolasyonunda etkin bir şekilde koruma rol oynamaktadır.

Elastik PVC mebran sayesinde istenilen formlar verilerek baca kenarları, kenar ve köşe detayları gibi alanların detaylarının kaplanmasında basit bir şekilde çözüme kavuşur. Pvc membranlı sandviç panel üzerine tekkat PVC membran bu detaylarda kullanılma üzere sıcak hava yardımıyla yapıştırılır ve su izolasyonu sağlanmış olur.

PVC membranlı çatı panellerinin fabrika ortamında oluşum hikâyesi; alt kısmı oluşturan  5 hadveli  boyalı galvaniz  saç rolfomlar sayesinde şeklini alır,  hattın ilerleyen kısımlarında şeklini almış alt sac üzerine sıvı poliüretan enjekte edilir ve üst tabakayı oluşturan PVC membranında bir araya gelerek birlikde fırına girmesiyle ve fırında sıvı poliüretanının kabararak son halini alması neticesinde PVC membran sandviç panel sistemlerin fırının sonunda özel ölçülerde kesilmesiyle sonlanır.

PVC membranlı poliüretan dolgulu çatı sandviç panel sistemlerinin kullanılmasında en fazla yarar sağlayan özelliği ise çatı sistemlerinde kullanılan yağmur oluklarının kullanılmasına gerek kalmamasıdır. Poliüretan dolgulu PVC membran çatı paneli ile kapanan çatı sistemlerinde yağmur suyu drenaj sistemleri sifonik direnaj sistemleri sayesinde yapılmaktadır. Yağmur oluğu gibi metal sistemlerin çatıda kullanılmasına gerek kalmaz, bu sayede tasarruf sağlanmış olur.

PVC membranlı çatı sandviç panel sistemlerinde çatı temizliği kolaydır pürüzsüz ve düz bir zemine sahip çatı sistemleri meydana gelir. Bu sayede çatı yüzeyinde biriken çamur, kuşların taşıdığı cisimler vb. kirletici elamanların temizlenmesi diğer çatı sistemlerinden daha kolaydır.

PVC membranli poliüretan dolgulu çatı sandviç panel sistemleri sıcak hava üreten elektronik robotlar sayesinde birbiri yüzeylerine yapışması sağlanır. Panel ek yerlerinde panelde bulunan kulağın diğer panele yapıştırılmasıyla, kafa kafaya gelen panel kısımlarının ise aynı şekilde PVC membran şeritler kullanılarak sıcak hava yardımıyla yapıştırılması sağlanmış olur.

PVC branda çatı sandviç panel sistemlerinde Duman bacaları ve benzeri çatı çıkış kapakları etrafı tek kat PVC membran  sayesinde yapılabilmektedir. PVC membranlı poliüretan dolgulu çatı sandviç panel sistemleri ortasındaki poliüretan dolgulunun kalınlığının artması sayesinde Metrekare başına düşen ağırlık taşıma kapasitesi artmış olur. Bu durum uzay çatı sistemlerinde sık karşılaşılan geniş aşık aralıklarında istenililen yük taşıma kapasitesini karşılamak için poliüretan kalınlığının artmasıyla olur.

Poliüretan dolgunun kalınlığının artması panelin taşıma kapasitesinin artması ile doğru orantılıdır. Pvc membranlı poliüretan dolgulu çatı sandviç panel sistemlerin kullanılan poliüretan dolgulu kimyasal özelliği istenilen yan yangın özelliklerine göre B1 ve B2    yangın sınıfı olarak iki çeşit üretimi yapılabilmektedir.

Size yardımcı olabilir miyiz?

Sizlere daha etkili bir şekilde yardımcı olabilmemiz ve sunduğumuz hizmetler hakkında daha detaylı bilgi almanız için;

Ürünlerimiz hakkında bilgi almak veya sorularınız var ise