5 Hadve Çatı Paneli-Taşyünü Dolgulu

Panellerimiz form itibarı ile 5 hatveli olup, çift kilit özelliği ile hem alt hemde üst metalini birbirine kenetlemiş olur. 5 hatveli olması sebebi ile daha fazla yük taşıma kapasitesine sahiptir.

ÜRÜN DETAYI

Panel Dolgu Kalınlığı: Min 40 / Max 150 mm

Yangın Sınıfı:A1 (TAŞYÜNÜ))

Üretilebilen Boy: Min 2000 mm / Max 16000 mm

Üretilebilen Genişlik: 1000 mm

Metal Kalınlıkları Min: Min 0,40 mm / Max 1,00 mm

Dolgu Materyali:TAŞYÜNÜ (110kg/m3))

5 hadveli taşyünü dolgulu çatı paneli form itibari ile 5 hadvelidir. Alt ve üst kısmı boyalı galvaniz sac dan ortası 100 kg/m3 yoğunlukta taşyünü dolgudan oluşan sandviç panel sistemlerdir. Alt ve üst lanbiri çift kilit sayesinde sandviç panelin yapıya daha rijit yapıda sabitlenmesini sağlar. çift kilit alt metalin zamanla sarkmasını önler.

Taşyünü dolgulu çatı kaplama panelleri günümüzde yangına en dayanıklı çatı öztü sistemleridir. Yapısında bulundurduğu taşyünü dolgu sayesinde a1 sınıfı yangın dayanımına sahipti. Taşyünü çatı panelinin içerisindeki dolgu kalınlığı arttıkça yangına karşı koyma süreside artmaktadır. 12cm kalınlığında taşyünü dolgulu çatı paneli 120 dk dan fazla süre ile yangına kar koyabilmektedir.

Taşyünü dolgulu çatı panelleri 5 hadveli bir yapıya sahiptir. Diğer poliüretan veya polistren dolgulu panellerde olduğu gibi 3 hadveli olan formları yoktur.

Taşyünü dolgulu çatı panelleri alt ve üst yüzeyleri boyalı galvaniz sacdan ve ortası 100kg/m3  yoğunlukta taşyünü dolgudan oluşmaktadır. Taşyünü dolgu kalınlığı ve metal kalınlığı projeye ve müşteri isteğine göre değişik değerlerde üretimi yapılabilmektedir.

Günümüz çağında taşyünü dolgulu çatı paneli üretimi tamamı ile makine sistemleri ile taşyünlerinin dilimlenmesi ve panel arasında özel laminasyon yapıştırıcılar sayesinde panelin iç kısmına yapıştırılması sağlanır.

Taşyünü dolgulu çatı panelleri projelere özel boylarda üretilebilmektedir. Renk seçeneği olarak ral kartelası ile sınırlıdır. Panel dolgusunda kullanılan taşyünü yoğunluğu proje göre uyarlanabilir.

Taşyünü paneller yapı itibari ile hassas panellerdir. Montaj esnasında ve indirme, yükleme esnasında dikkatli olunmalıdır. Montaj işleminin deneyimli bir ekibe yaptırılması fayda vardır.

Oluk kısımlarında kalan ağız kısımları için özel bükülmüş panel kapakları mevcuttur. Panel kapakları montaj işlemi bittikten sonra mutlaka panelin yağmur oluğu kısmındaki yüzeyine takılmalıdır. Panel kapakları taşyünü panelin içerisinde bulunan taşyünü dolgulunun doğal olması sebebi ile içerinde yetişebilecek bitki türevlerinden korumuş olur. En önemli özelliklerinden biri ise taşyünü dolgu yağmur oluğundan zamanla su emdiği için düzgün montaj yapıldığı takdirde bunun önüne geçmiş olur, paneller uzun yıllar yapısını ve özelliğini korumuş olur. Su alan taşyünü dolgu zamanla paneli içeriden çürümesine ve içerideki suyun yoğunlaşma yaparak çözümlenemeyen damlalara sebebiyet verebilir.

size yardımcı olabilirmiyiz?

sizlere daha iyi yardımcı olabilmemiz adına ve sunduğumuz hizmet hakkında daha geniş kapsamlı bir bilgi sahibi olmak isterseniz;

Ürünlerimiz hakkında bilgi almak veya sorularınız var ise

Call Now ButtonHEMEN ARA / CALL NOW