5 Hadve Çatı Paneli-PUR Dolgulu

Panellerimiz form itibarı ile 5 hatveli olup, iki yüzü boyalı galvaniz sac ve poliüretan dolgulu çatı panelleridir. 1000 mm genişliklerde üretilebilen çatı paneli geniş taşıyıcı sistemlerde ve kar yükünün fazla olduğu bölgelerde tercih edilir.

ÜRÜN DETAYI

Panel Dolgu Kalınlığı: Min 40 / Max 150 mm

Yangın Sınıfı: B2-B1 (POLİÜRETAN-PIR)

Üretilebilen Boy: Min 2000 mm / Max 16000 mm

Üretilebilen Genişlik: 1000 mm

Metal Kalınlıkları Min: Min 0,40 mm / Max 1,00 mm

Dolgu Materyali: POLİÜRETAN-PIR (40kg/m3)

5 hadveli poliüretan dolgulu panel form itibari ile 5 hadve den oluşan sandviç panel sistemleridir. Genellikle aşık aralıklarının fazla olduğu çatı sistemlerinde kullanılır. 5 hadveli çatı panelleri çatılarda daha az aşık kullanılmasını sağlar. m2 birim başına daha fazla ağırlık taşımaktadır. Istenilen kalınlıkta ve istenilen renklerde üretilebilir. Kalınlık arttıkça taşıma kapasitesinde artar.

Poliüretan dolgulu 5 hadveli çatı paneli 5 hadveli omurgadan oluşmaktadır.  5 hadveli yapısı sandviç paneller sağlamlık kazandırır. Sandviç panel de özellikle çatı panellerinde hadve sayısı arttıkça  çatı sandviç panelin taşıma kapasitesi de artmış olur.

5 hadveli poliüretan dolgulu çatı paneli özellikle kar ve rüzgar yükünün fazla olduğu alanlarda tercih edilen çatı kaplama panelleridir. Poliüretan dolgulu 5 hadveli çatı paneli alt ve üst kısmı boyalı galvaniz saçlardan, ortası poliüretan dolgudan oluşan kompozit sitemlerdendir. Alt ve üst saç müşteri isteğine göre farklı kalınlıklarda üretilebilir.

Farklı kalınlıklarda kullanılan saçlar 5 hadveli poliüretan dolgulu çatı sandviç panel sistemleri ne yüksek değerlerde statik güç kazandırır. Aynı zamanda bu metaller yüzeyleri istenilen ral kodlarıyla belirlenen renklerde müşteri isteğine göre fabrika ortamlarında boyatılabilir.

5 hadveli poliüretan dolgulu çatı panellerinde hadve sayısının fazla olması üst metalin daha fazla kullanılması anlamına gelmektedir. Daha fazla kullanılan üst metal de maliyet demektir. Bu yüzden 5 hadveli poliüretan dolgulu çatı panelleri diğer 3 hadveli poliüretan dolgulu çatı panellerinden daha pahalıdır. Ortasındaki poliüretan dolgu ve 5 yapının verdiği özellik sayesinde rijit bir yapıya sahiptir.

5 hadveli poliüretan dolgulu çatı sandviç panel sistemlerindeki orta kısmında bulunan poliüretan dolgu kalınlığı projelere göre farklılık göstermektedir. Poliüretan dolgunun kalınlığının farklı değerlerde olması panelin metrekare birim başına ağırlık kaldırma kapasitesi ne etkiler. 5 hadveli poliüretan dolgulu sandviç panel sistemlerinde poliüretan dolgu kalınlığı arttıkça çatı panelinin yük taşıma kapasitesi de doğru orantılı olarak artmaktadır. Poliüretan dolgu yoğunluğu 40 kg/m3 yoğunluğa kadar çıkarılabilmektedir.

Orta kısımda yer alan poliüretan dolgu Pır olarak adlandırılan kimyasal materyallerden üretilebilmektedir. Poliüretan dolgulu 5 hadve çatı sandviç panel sistemlerinin yangın sınıfı B2 olarak adlandırılabilir. Pır olarak kullanılan poliüretan dolgu kullanıldığında ise yangın sınıflı B1 olarak değer kazanır. Rijit yapılı poliüretan dolgulu çatı sandviç panel sistemleri matkap uçlu lokma başlı vidalar ve panel hadve yüzeyini Kapatan semeler yardımı ile çelik konstrüksiyon ve benzeri ürünlere tutturulur.
Rijit yapısı yüksek 5 hadve poliüretan dolgulu çatı sandviç panel sistemler aynı zamanda konteyner prefabrik gibi yapıların çatı yüzeylerinin kaplanmasında en çok tercih edilen ürünler arasında yerini almaktadır.

size yardımcı olabilirmiyiz?

sizlere daha iyi yardımcı olabilmemiz adına ve sunduğumuz hizmet hakkında daha geniş kapsamlı bir bilgi sahibi olmak isterseniz;

Ürünlerimiz hakkında bilgi almak veya sorularınız var ise

Call Now ButtonHEMEN ARA / CALL NOW