3 Hadve Çatı Paneli-EPS Dolgulu

Panellerimiz form itibarı ile 3 hatveli olup, iki yüzü boyalı galvaniz sac ve ortası EPS dolgulu çatı panelleridir. 1000 mm genişliklerde üretilebilen çatı paneli sık taşıyıcı sistemlerde ve kar yükünün az olduğu bölgelerde tercih edilir.

ÜRÜN DETAYI

Panel Dolgu Kalınlığı: Min 40 / Max 150 mm

Yangın Sınıfı: B1 (EPS)

Üretilebilen Boy: Min 2000 mm / Max 16000 mm

Üretilebilen Genişlik: 1000 mm

Metal Kalınlıkları Min: Min 0,40 mm / Max 1,00 mm

Dolgu Materyali:EPS (16kg/m3)

3 hadveli eps (polistren) dolgulu çatı panelleri çatı sistemlerinde kullanılan en ekonomik kaplama ürünüdür. Alt ve üst kısmı metal, ortası b1 yanmazlık sınıfına ait eps (polistren) izolasyon hammaddesinden oluşur. Eps dolgulu 3 hadveli panel sistemler istenilen kalınlıkta ve istenilen renklerde üretilebilir.

3 hadveli EPS dolgulu sandviç panel çatı sistemleri yapısında bulundurduğu EPS dolgu sayesinde ismini kazanmıştır. EPS dolgu 3 hadveli çatı paneli yangın sınıfı B1 dir. En çok tercih edilmesinin özelliğinin yanında yangın sınıfının B1 olması durmaktadır.

3 hadveli EPS dolgulu çatı sandviç panel sistemleri genellikle konteyner prefabrik ev gibi yapıların çatılarında ağırlıklı olarak kullanılan malzemelerin başına çekmektedir. EPS dolgusu sayesinde ürün oldukça hafif bir yapıya sahiptir. 3 hadve ve polistren dolgusu sayesinde çatı sandviç panel sisteminin en hafif paneli olarak anılırlar. Bu çatı paneli ile kaplanan fabrika binalarının çatı yükünün azaltılmış olması sağlanır.

Çatı sistemi hafifleyen fabrika binalarının Çelik statik hesapları ona göre yapılır ve çıkan sonuca ekonomik olarak katkıda bulunur.  3 hadve polistren çatı sandviç panel sistemi Aşıklar aralıkları genellikle az ve sık olan sistemlerde kullanılması önerilir veya uygundur.

EPS dolgulu 3 hadveli çatı sandviç panel sistemleri Günümüzde kullanılan en ekonomik çatı kaplama ürünleri arasında yerini alır.  3 hatve EPS dolgulu çatı sandviç panel sistemlerinin diğer panellerinin daha ucuz olmasının sebebi ise yapısında bulundurduğu polistren dolgu sayesindedir. polistren dolgu sayesinde sandviç panel izolasyon özelliği kazanır dış ortamdaki sıcak ve soğuk etkilerini iç ortama yansıtmaz.

Polistren dolgu sayesinde   bulunduğu ortama zararlı gaz salınımı yapmaz.  Bu özelliği sayesinde prefabrik ve konteyner gibi yapıların çatılarında rahatlıkla kullanılabilir. 3 hadveli EPS dolgulu çatı paneli istenilen kalınlık ve boylarda üretilebilmektedir. Üst metalin istenilen renklerde boyatılabilmesi büyük bir avantaj sağlar.

3 hadveli polistren  dolgulu sandviç panel sistemleri çatı kaplamalarında kullanılabilecek ekonomik ürünlerden birisidir. 3 hadveli polistren dolgulu çatı panelleri kullanımı oldukça kolaydır birbiri üzerine lambiri sistemle geçilerek Montaj yapılır. matkap uçlu vidalar sayesinde Semir kullanılarak sabitlenmesi sağlanır. sandviç panel sektöründe temin edilebilecek en ucuz panellerden birisidir.

Diğer poliüretan panellerden ayıran bir başka özelliği ise alt metal yüzeylerin bir birine lambri sistem sayesinde kenetlenmesidir. Bu durum polistren dolgunun zamanla sacdan ayırması durumunda sacın bir birine kenetlenmesini sağar. Kenetlenen saclar sandviç panellerin uzun ömür yapılarda bozulmadan kalmasını garanti eder. Bu özellik sayesinde diğer üretici gruplarından ayrılmış oluruz.

Size yardımcı olabilir miyiz?

Sizlere daha etkili bir şekilde yardımcı olabilmemiz ve sunduğumuz hizmetler hakkında daha detaylı bilgi almanız için;

Ürünlerimiz hakkında bilgi almak veya sorularınız var ise